Menu
KLIENT / PROJEKT

Aliap

WYZWANIE

Aliap to firma rodzinna z ponad 30 letnim doświadczeniem w produkcji czapek dla dzieci i niemowląt, specjalizująca się w produkcji dziewiarskiej.

Naszym zadaniem było zaprojektowanie nowego logo marki Aliap oraz identyfikacji wizualnej. Stworzyliśmy również nową stronę internetową.

ROLA
  • Projekt logo
  • Identyfikacja wizualna
  • Projekt serwisu UX/UI
  • Kodowanie i wdrożenie strony internetowej
Aliap - Projekt logo oraz identyfikacji wizualnej
Aliap - Nowe logo

Obecne logo było już dość mocno przestarzałe oraz przez niektóre elementy, które się w nim znajdowały, mało użyteczne. 

Zaprojektowaliśmy nowy znak, którego fundamentem jest typografia nawiązująca do obecnego logo, jednocześnie nadając mu świeżości i nowoczesności. Poprawiliśmy również proporcje między samą nazwą marki „Aliap”, a dopiskiem „Pacyński”, dobierając odpowiednią typografię. Dzięki temu zabiegowi poprawiliśmy czytelność i co za tym idzie – użyteczność i możliwość wykorzystania logo na różnych nośnikach. 

Aliap - Logo
Aliap - Logo z dopiskiem
Aliap - Logo z dopiskiem
Aliap - Warianty logo

Do logo wybraliśmy również dwa rodzaje typografii – podstawową i dodatkową oraz dobraliśmy nową kolorystykę, której główny kolor miałby nawiązywać do poprzedniego języka wizualnego marki. Dla firmy Aliap, zaprojektowaliśmy również motyw przewodni marki, który nawiązuje bezpośrednio do oczek dzianiny, która jest głównym surowcem produktów marki Aliap. Stworzyliśmy również hasło przewodnie oraz wstępną koncepcję graficzną komunikacji marki w social media. 

Aliap - Używanie logo na różnych tłach
Aliap - Myśl przewodnia marki
Aliap - Motyw graficzny
Aliap - Ikony social media
Aliap - Grafika social media Facebook
Aliap - Grafika social media Instagram
Aliap - Projekt wizytówki
Aliap - Projekt pudełek
Aliap - Projekt metek do ubrań oraz długopisów
Aliap - Projekt torby bawełnianej
Aliap - Identyfikacja wizualna

Kolejnym etapem naszych prac, było stworzenie nowej strony internetowej dla marki Aliap. Obecna strona było dość mocno przestarzała oraz posiadała wiele błędów użyteczności przez co mogła sprawić trudności jej użytkownikom.

Zaprojektowaliśmy od podstaw nowy serwis internetowy zgodnie z oczekiwaniami oraz potrzebami Klienta, jednocześnie dbając o użyteczność oraz o odpowiednie wyświetlanie się strony na urządzeniach mobilnych. Nowa strona internetowa została oparta o system CMS WordPress, dzięki któremu można łatwo zarządzać treściami znajdującymi się w serwisie.

Tworząc każdą nową stronę, staramy się zminimalizować ilość wtyczek do niezbędnego minimum i używać tylko tych, które są naprawdę potrzebne, a wszystko co tylko jest możliwe robić za pomocą kodu. Dzięki temu strona jest dużo lepiej zoptymalizowana i szybsza, a bezpieczeństwo danych na najwyższym poziomie. 

 

Aliap - Strona internetowa
Aliap - Mobilna strona internetowa

Porozmawiajmy!

Zastanawiasz się, co możemy zrobić dla Ciebie? Potrzebujesz graficznej obsługi firmy, planujesz uruchomić sklep internetowy albo stronę, która będzie wizytówką Twojej marki?

Skontaktuj się z nami i zobacz, jakie rozwiązanie przygotujemy dla Ciebie, aby spełnić Twoje cele biznesowe.

Skontaktuj się z nami